Bizden Haberler

Endeksa'nın haberine göre Dalaman Konut piyasasında Muğla'da önde gelen ilçeler arasında yer almakta..

14-03-2015

Endeksa'nın haberine göre Dalaman Konut piyasasında Muğla'da önde gelen ilçeler arasında yer almakta..

Muğla'da Satılık Ev Fiyatları

Muğla ilinde son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %9.09 artmıştır. Ortalama satılık konutbüyüklüğü 120 metrekaredir.

Muğla'da Ortalama Geri Dönüş Süresi 24 Yıl

Muğla ilinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı 4.509TL'dir. Aynı özelliklere sahipsatılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 24 yıl seviyelerindedir.

Muğla'da Konut Fiyatları En Fazla Yükselen İlçeler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Mart 2019 sonu itibarıyla konut için Muğla ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Seydikemer, Fethiye, Ortaca, Dalaman, Marmaris olmuştur.

Muğla'da Konut Fiyatları En Fazla Düşen İlçeler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Mart 2019 sonu itibarıyla konut için Muğla ilinde en fazla değer kaybeden ilçeler sırasıyla Yatağan, Ula, Datça, Menteşe, Köyceğiz olmuştur.

Muğla'da En Hızlı Kazandıran İlçeler

Amortisman süreleri dikkate alındığında ise Mart 2019 sonu itibarıyla Muğla ilinde en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Seydikemer, Dalaman, Marmaris, Menteşe, Ortaca olmuştur.

Muğla'da En Geç Kazandıran İlçeler

Amortisman süreleri dikkate alındığında Mart 2019 sonu itibarıyla Muğla ilinde en geç geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Köyceğiz, Yatağan, Datça, Fethiye, Bodrum olmuştur.

* Endeksa verilerine dayanmaktadır.

Tercihlerimiz